Головна Сторінка > Програма

Програма

Молитва про Душевний Спокій
Боже, даруй мені душевний спокій,
Прийняти те, що я не можу змінити,
Мужність змінити те, що можу
І мудрість відрізнити одне від іншого.

Преамбула АА
Анонімні Алкоголіки® – це товариство чоловіків та жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією, щоб вони могли вирішити свою спільну проблему та допомогти іншим одужати від алкоголізму.
Єдиною вимогою для членства є бажання кинути пити. Немає вступних або обов’язкових внесків для членства в АА; ми утримуємо самі себе через наші власні пожертвування.
АА не пов’язане з будь-якою сектою, віросповіданням, політикою, організацією чи установою; не бажає брати участі в будь-яких суперечках, не підтримує та не виступає проти будьяких справ.
Наша головна мета – залишатися тверезими та допомагати іншим алкоголікам досягти тверезості.

Дванадцять Кроків Анонімних Алкоголіків

  1. Ми визнали, що ми були безсилими перед алкоголем, що наше життя стало некерованим.
  2. Прийшли до віри, що Сила, могутніша за нас, може повернути нам здоровий розум.
  3. Прийняли рішення передати свою волю і своє життя під опіку Бога, як ми розуміли Його.
  4. Зробили ретельну та безстрашну моральну інвентаризацію самих себе.
  5. Визнали перед Богом, перед собою та іншою людиною справжню природу своїх помилок.
  6. Були повністю готові до того, щоб Бог усунув всі ці вади характеру.
  7. Покірно попросили Його усунути наші недоліки.
  8. Склали список усіх людей, кому ми заподіяли кривду, і сповнились бажанням відшкодувати всім їм завдані збитки.
  9. Особисто відшкодовували заподіяну цим людям кривду, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або іншим.
  10. Продовжували робити особисту інвентаризацію, і коли ми були неправі, відразу визнавали це.
  11. Шляхом молитви і медитації шукали покращення свого свідомого контакту з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про пізнання Його волі щодо нас і силу виконати її.
  12. Отримавши духовне пробудження, в результаті виконання цих кроків, ми намагалися донести цю звістку до алкоголіків і застосовувати ці принципи в усіх своїх справах.

Дванадцять Традицій Анонімних Алкоголіків (Коротка форма)

  1. Наш спільний добробут повинен бути на першому місці; особисте одужання залежить від єдності АА.
  2. Стосовно мети нашої групи є лише один найвищий авторитет – люблячий Бог, як Він може виразити Себе у нашій груповій свідомості. Наші лідери – лише наділені довірою служителі; вони не керують.
  3. Єдиною вимогою для того, щоб стати членом АА, є бажання кинути пити.
  4. Кожна група має бути цілком автономною, за винятком справ, які стосуються інших груп або АА в цілому.
  5. У кожної групи є лише одна головна мета – нести своє послання до алкоголіка, який все ще страждає.
  6. Групі АА ніколи не слід підтримувати, фінансувати або надавати ім’я АА для використання жодній спорідненій організації або сторонній установі, щоб проблеми, пов’язані з грошима, власністю і престижем не відволікали нас від нашої головної мети.
  7. Кожній групі АА слід повністю утримувати себе, відхиляючи внески ззовні.
  8. Анонімним Алкоголікам слід завжди залишатися непрофесійною організацією, проте наші службові центри можуть наймати спеціальних працівників.
  9. АА, як таке, ніколи не слід організовувати; але ми можемо створювати ради або комітети, безпосередньо відповідальні перед тими, кого вони обслуговують.
  10. Анонімні Алкоголіки не мають точки зору щодо зовнішніх питань; отже ім’я АА ніколи не слід залучати до суспільних суперечок.
  11. Наша політика зв’язків з громадськістю ґрунтується на привабливості, а не на рекламі; нам потрібно завжди зберігати особисту анонімність на рівні преси, радіо та кіно.
  12. Анонімність є духовною основою всіх наших традицій, що завжди нагадує нам ставити принципи перед особистостями.

Алкоголізм ( доктор медичних наук У.Сілкворд 1939р.)

“По суті чоловіки та жінки п’ють тому, що їм подобається ефект, створюваний алкоголем. Це відчуття є настільки оманливим, що з часом, визначаючи його шкідливість, вони нездатні відрізнити правильне від хибного. Для них, їх алкогольне життя здається єдино нормальним. Вони стають неспокійними, дратівливими і незадоволеними, поки знов не відчують легкості і комфорту, яке зявляється відразу після кількох чарок — тих самих, які інші люди пють без проблем. Після того, як вони знгову поступаються своєму бажанню, як це ьангато хто робить, і в них з’являється потяг до спиртного, вони проходять чрехз відомі стадії запою х наступними розладами і твердою рішучістю більше нке пити. Це повторюється знову і знову, і якщо ця людина не переживе повної психічної зміни, то у неї буде дуже мало надії на видужання. “