
Чим Спільнота Анонімних Алкоголіків, – може зацікавити керівників
виправних установ
Анонімні Алкоголіки – це Співдружність чоловіків і жінок, чия головна мета – залишатися тверезими і допомогти іншим позбутися алкоголізму.
Єдина умова для членства в АА – це бажання кинути пити.
Вся робота у Товаристві виконується на добровільних засадах.
Керівники установи, члени АА і самі засуджені, які зацікавлені в організації нової групи для ув’язнених, завжди можуть розраховувати на допомогу Офісу по Обслуговуванню АА України. Наш офіс забезпечить брошурами «АА в виправних установах», Довідником про групи АА та іншою літературою (необхідну вам літературу ви можете замовити в УЦО АА або в його місцевих представництвах).
Часто місцеві комітети АА з обслуговування, за вашим бажанням, можуть організувати для вашої установи інформаційні зустрічі – презентації. Порядок денний зборів складається з урахуванням ваших зауважень і зацікавленості. У звичайний план роботи може бути включений перегляд одного або декількох фільмів і роз’яснення одним або декількома членами АА того, чим АА займається, а чим ні.
Співпраця з професійними об’єднаннями є метою АА. Ми завжди прагнемо зміцнити і розширити нашу взаємодію з вами і вітаємо ваші пропозиції і коментарі. Вони допомагають нам з вами більш ефективно працювати для досягнення нашої спільної мети – допомогти тим алкоголікам, які все ще страждають від алкоголізму.
* Контакти УЦО АА: Контакти Київського Регіону АА:
тел. (096) 527-87-52, (099) 928-93-78 тел. (044) 384-22-09
e-mail: aa.ua.gso@gmail.com e-mail: kiev.aa.sovet @ gmail.com
website: www.aa.org.ua website: www.aa.kiev.ua
AA в виправних установах
Більш ніж в 1 559 груп АА проводять свої зібрання у виправних установах США і Канади. Кожна з них працює в тісному контакті з адміністрацією в’язниці або виправній колонії за сприяння та підтримки найближчих груп АА.
За результатами опитування (США і Канади):
Ми отримали 278 відповідей керівників виправних установ, де є групи АА, на розіслані нами по країні останні варіанти анкет. Приблизно 75% (208) були з виправних установ для чоловіків в різних штатах. Були також і відповіді з федеральних установ (19), виправних закладів для жінок (14) і для молоді (9). Деякі сільські і міські установи теж надіслали свої відповіді.
У кожному з цих закладів була як мінімум одна група АА. В середньому ця цифра становила 1,25 на установу, а в одній з в’язниць налічувалося десять груп АА. У 90% виправних установ члени АА відвідували збори добровільно.
Цікавим є той факт, що, на думку респондентів, 50% ув’язнених були засуджені до різних термінів за злочини, в яких зловживання алкоголем грало далеко не останню роль. Серед ув’язнених в установах для молоді цей відсоток був ще вищим. Однак в різних установах цей відсоток був різним. Керівники виправних установ вважають, що Програма АА дає надію тим ув’язненим, що відвідують збори АА. Близько 96% респондентів відзначають, що участь в Програмі АА збільшує шанси укладених вийти на свободу І 90% вважають, що Програма АА допомагає виправних установ в досягненні своїх цілей.
У Польщі:
Всього в Польщі 172 пенітенціарні установи. У тому числі 81 кримінально-виправної установи (в’язниця або колонія), 39 слідчих ізоляторів і 52 зовнішніх відділень, підпорядкованих кримінально-виправних установ.
– У всіх пенітенціарних установах проводяться збори АА.
В Україні :
Нашим Товариством проводиться спільна робота по формуванню у засуджених навичок здорового способу життя:
– з березня 2012 у Полтавській виправній колонії № 64.
– З 2012р. – в Надержинщинській (Полтавська обл.) Виправній колонії № 65.
– З 2014 р. – в Житомирскій виправній колонії № 4.
– З вересня 2017р. – в Бучанській виправній колонії № 85.
– З травня 2018 р. – в Чернігівській виправній колонії № 44.
– З 2019 р. – в Білоцерківській виправній колонії №35.
– З весни 2019 р. – у Дрогобицькій (Львівська обл.) Виправній колонії №40.
Групи для ув’язнених
Порядок і умови роботи групи АА для ув’язнених встановлює адміністрація установи. Ці правила є обов’язковими як для відвідувачів з АА, так і для самих ув’язнених.
Зазвичай члени груп АА даного регіону допомагають організувати групи в виправних установах і працюють з персоналом, призначеним адміністрацією, так само як і з тими, хто займається служінням у внутрішніх групах АА.
Як тільки члени групи ув’язнених ознайомляться з Програмою АА на початковому етапі, група практично у всьому стає схожою на всі інші групи Товариства, окрім зібрань коли запрошуються наставники чи\або спікерами АА ззовні. Немає ні найменшої необхідності в додатковій роботі і будь-яких інших діях груп АА в місцях позбавлення волі.
При звільненні
Основна мета роботи внутрішньої групи АА – допомогти ув’язненим досягти тверезості і зберегти її, коли вони повернуться в суспільство. Виходячи з уже накопиченого досвіду, можна з упевненістю стверджувати, що якщо вони відразу ж після звільнення йдуть в групу АА, то, як правило, зберігають тверезість і залишаються на свободі. Однак якщо вони відкладають це на потім, вирішивши спочатку облаштуватися, то можуть вже ніколи не прийти в АА.
АА може допомогти знизити ризик подібного результату. До того як члени групи АА укладених вийдуть на свободу, у них зазвичай є час і можливість зв’язатися з групами АА в місті, де вони планують жити. «Внутрішні» наставники, а також люди, пов’язані з АА, майже завжди можуть простежити, щоб на волі звільнених добре зустріли – як звичайних товаришів по АА, а не як колишніх ув’язнених.
Що АА робить
Чи не вербує членів і не намагається зацікавити алкоголіків в одужанні шляхом додаткових стимулів.
Чи не веде списки членів АА або історії їх хвороби.
Чи не здійснює і не фінансує наукові дослідження.
Чи не ставить медичні або психічні діагнози і не робить прогнози.
Чи не передбачає госпіталізацію, медичне або психіатричне лікування, не постачає ліками.
Чи не забезпечує житлом, їжею, одягом, роботою, грошима та іншими соціальними благами.
Чи не пропонує сімейний або професійне консультування.
Чи не підміняє собою соціальні служби (хоча багато членів АА і службові комітети співпрацюють з ними).
Чи не пропонує релігійні послуги.
Не бере ні в які дискусії з алкогольних чи інших питань.
Не приймає гроші і пожертвування для своїх служб від джерел поза АА.
Не дає рекомендаційних листів для надання їх в міністерства, адвокатури, суди, школи, комерційні організації, соціальні служби або інші організації або установи.
Едина мета та інші проблеми, окрім алкоголю
Деякі професіонали характеризують алкоголізм і наркоманію, як «зловживання речовинами» або «хімічну залежність». Тому іноді не-алкоголіків включають в АА і заохочують відвідування ними зборів АА. Будь-хто може відвідувати відкриті збори АА; але на закритих зборах можуть бути присутніми тільки ті, у кого є проблеми з алкоголем.
Донесення ідей у місцях позбавлення волі.
Сьогодні я мав змогу в друге побувати на відкритому зібрання АА у Польській тюрмі.!!!
Зібрання відбуваються кожної другої суботи.
В трьох різних камерах встановили скайп.
Це просто відкрите зібрання АА. Для тих хто будучи засудженим, – працюють по Програмі АА (алкоголіки та наркомани).
Наведу статистику щоб краще описати зібрання:
В одній камері 8 осіб в іншій 11. третя камера – 5 осіб. Всього у скайпі підключених 25 користувачів.
Тема 9-й Крок. Серед підключених також кілька мамочок чиї сини знаходяться за гратами. Психологи та один вихователь. Хтось ділить як проробляв Кроки, хтось ні. Психологи описували ті чи інші значення термінів та які можуть бути відчуття та дії, значення.
Були особи що недавно потрапили до в’язниці та виявили згоду працювати по Програмі.
Які відчуття переважали при реалізації Кроків.
Жесть… Ніякого ниття !!! Ніякого Жалю !
Чітко по програмі, про власні відкриття та про порівняння минулого розуміння з теперішнім.
Просто суперове двох-годинне зібрання АА у Скайпі!