
Анонімні Алкоголіки найефективніший шлях до відмови від алкоголю
Дослідник зі Стенфордcького Університету та двоє його співробітників провели широкий огляд досліджень Товариства Анонімних Алкоголіків і виявили, що Програма допомагає більшій кількості людей досягти тверезості, ніж терапія.
11 березня 2020 року – Менді Еріксон
Згідно з комплексним аналізом, проведеним дослідником Стенфордської школи медицини та його співробітниками, Анонімні Алкоголіки, всесвітня Спільнота шукачів тверезості, є найефективнішим шляхом до утримання тверезості.

Дослідження проводилися за сукупним аналізом 35 досліджень, у яких взяло участь 145 вчених та 10 080 учасників. Кейта Хамфріса , доктора філософії, професор психіатрії та поведінкових наук, та його колеги-дослідники визначили, що АА майже завжди виявлялося більш ефективним, ніж психотерапія у досягненні абстиненції.
Крім того, більшість досліджень показали, що участь АА знизила витрати на охорону здоров’я.
АА працює, тому що базується на соціальній взаємодії, сказав Хамфріс, зазначивши, що члени надають один одному емоційну підтримку, а також практичні поради, як утриматися від алкоголю. «Якщо ви хочете змінити свою поведінку, знайдіть інших людей, які намагатимуться зробити таку саму зміну», — сказав він.
Огляд був опублікований 11 березня в Cochrane База даних систематичного огляду . Cochrane вимагає від своїх авторів провести суворий процес, який гарантує, що дослідження, представлені в його резюме, є високоякісними, а огляд доказів є неупередженим.
« Огляди Cochrane є золотим стандартом у медицині для інтеграції всіх досліджень щодо конкретного втручання», — сказав Хамфріс. «Ми хотіли виконати цю роботу через Cochrane через її суворість та репутацію».
Інші співавтори – дослідник з Гарвардської медичної школи та дослідник з Європейського центру моніторингу наркотиків та наркозалежності.
Хоча АА добре відомий, фахівці часто ставляться до АА скептично.
Хоча АА добре відомий і використовується мільйонами в усьому світі, фахівці з психічного здоров’я іноді скептично ставляться до його ефективності, сказав Хамфріс. Психологи та психіатри, навчені надавати когнітивну поведінкову терапію та терапію підвищення мотивації для лікування пацієнтів із розладами, пов’язаним із вживанням алкоголю, їм важко визнати, що люди, які керують групами АА, краще справляються з утриманням людей у «вагоні» тверезості.
На початку своєї кар’єри, як сказав Хамфріс, фахівці(психіатри) у порівнянні з АА висловлювали зверхність: «Як ці люди сміють робити те, на що я потратив стільки часу на навчання та маю стільки дипломів?».
Хамфріс зазначив, що консультування може бути розроблено для сприяння взаємодії з АА — те, що він описав як «тривалу, теплу передачу в товариство». Для оглядової статті Хамфріс та його колеги оцінили як АА, так і 12-крокове консультування з фасилітації.

АА почалося в 1935 році, коли двоє чоловіків в Акроні, штат Огайо, шукали спосіб залишатися тверезими; вони знайшли це, сформувавши групу підтримки. Пізніше вони розробили 12 Кроків, першим з яких було визнання своєї нездатності контролювати вживання алкоголю; останнє, допомагаючи іншим підтримувати тверезість, ставши спонсором нового члена. Модель АА — відкрита для всіх і безкоштовна — поширилася по всьому світу, і тепер АА налічує понад 2 мільйони членів у 180 країнах і понад 118 000 груп.
Хоча Програма існує вже більше восьми десятиліть, дослідники лише нещодавно розробили хороші методи для вимірювання її ефективності, сказав Хамфріс.
Для Кокранівського огляду дослідники знайшли 57 досліджень щодо АА; з них 35 витримали суворі критерії якості. У дослідженнях використовувалися різні методи для вимірювання ефективності АА щодо розладу, пов’язаного з вживанням алкоголю: тривалість часу, протягом якого учасники утримувались від алкоголю; кількість, яку вони зменшили, якщо продовжували пити; наслідки їх вживання; і витрати на охорону здоров’я.
АА процвітає
Більшість досліджень, які вимірювали абстиненцію, виявили, що АА був значно кращим, ніж інші втручання або без втручання. В одному дослідженні було виявлено, що він на 60% ефективніший. Жодне з досліджень не виявило, що АА був менш ефективним.
У дослідженнях, які вимірювали результати, відмінні від повної абстиненції, АА виявилося принаймні настільки ж ефективним. У дослідженнях, які розглядали витрати, більшість показали значну економію, пов’язану з участю в АА: одне виявило, що АА та 12-етапне консультування з фасилітації зменшили витрати на психічне здоров’я на 10 000 доларів США на людину.
Дослідники розглядали лише дослідження АА; вони виключили Анонімні Наркомани та організації, орієнтовані на залежність від інших речовин. Хоча це виходило за рамки їхнього дослідження, Хамфріс сказав, що огляд AA «безперечно свідчить про те, що ці методи працюють для людей, які вживають героїн або кокаїн».
Хамфріс зазначив, що результати були послідовними, чи були учасники дослідження молодими, літніми, чоловіками, жінками, ветеранами чи цивільними; дослідження в огляді також проводилися в п’яти різних країнах. «Це абсолютно працює», — сказав він про метод АА.
Він додав, що почуває себе підтвердженим, даючи поради багатьом пацієнтам спробувати АА: «Це була дійсно гарна порада, і вона продовжує залишатися хорошою порадою», — сказав він.
Хамфріс є членом Інституту нейронаук Ву Цай в Стенфорді.
Дослідження не фінансувалося.
Стенфордський факультет психіатрії та поведінкових наук підтримав роботу.
Послухайте, як Хамфріс обговорює дослідження в подкасті 1:2:1, який веде Пол Костелло, старший стратег із комунікацій і радник Стенфордського медичного закладу та Школи медицини.
- Менді Еріксон
Менді Еріксон — науковий письменник в Управлінні комунікацій. Надішліть їй електронний лист на merickso@stanford.edu.