
Святковий Форум АА.
Білл В. колись написав (можливо для нас) таке:
«Без заступників та симпатиків Спільнота АА
не могла б так розвинутися, – якою вона є на сьогоднішній день».
Святкові Форуми АА проводяться раз у рік – це може бути ювілейна дата групи АА чи міста в якому є групи АА.
Перечитуючи історію АА, легко зробити висновок, що саме відкриті зустрічі принесли учасникам Спільноти визнання. Відкриті зібрання та спілкування – до яких належать й Ювілейні Форуми, дали змогу нашим засновникам зростати та привертати увагу все більшої кількості алкоголіків, які все ще страждають.
Саме Ювілейні Форуми – куди можуть прийти усі зацікавлені та спеціально запрошені гості, – це як «день відкритих дверей», велике відкрите зібрання АА.
Відомо що проведення Ювілейних Форумів може бути дуже різноманітним. Але у багатьох країнах світу – більш прийнятна триденний сценарій проведення Ювілейного Форуму АА, – запропонована ще у 1965 році. І це не зобов’язання – це рекомендація. Я спробую з власного досвіду описати Ювілейний Форум АА.
Отже:
– Як правило організатори Форуму обирають дату щоб припадало на вихідні дні. Ми ж усі працюємо а свято мусить бути святом. Подекуди зсуваючи дату проведення на тиждень раніше або пізніше в залежності від ситуації.
– складається триденна Програма спільного перебування учасників АА в одному місці.
– у Програмі Форуму важливим є надати можливості усім ділитися силою, досвідом та надією: АА; Ал-Анон; ДДА; Алатін; Для професіоналістів; Для священиків. Перс-Конференція для журналістів; і т.д.
Формат Форуму проводять приблизно у такому розпорядку
– п’ятниця – як приїзд гостей з інших міст, часто для знайомства використовується формат закритої зустрічі АА яку називають «Зібрання Червоного м’яча».
– субота – офіційна частина – день відкритих дверей
– неділя – звершення та переважно закриті зібрання АА; Ал-Анон; ДДА; Алатін, але не рідко у цей день проводять Семінари по вивченню тої чи іншої літератури, семінари по Традиціям та Концепціям, та інше.
Фінансування Форуму
Для фінансування Форуму – завчасу проводиться збір коштів на групах АА, в окрему касу від будь-якої групи АА, щоб назбирати немаленьку суму для оплати усіх видатків щодо Форуму.
– але за згодою бувають що зібраних коштів недостатньо і тоді на Форум позичають кошти від групи чи Інтергрупи, – які потім повертають після збору за реєстрацію.
Протягом усього святкового періоду бажано щоб була доступна для придбання наша література та супутні товари (ювілейні медальйона, листівки, журнал Джерело та інше…)
Готуватися до святкового Форуму потрібно завчасу!
Наприклад підготовку для ювілейного три денного Форуму у більшості країн розпочинають відразу після закінчення попереднього. Тобто за рік! І це достатньо часу щоб комітет із 3-х осіб спокійно без поспіху все організував. Рутинна підготовча робота складається із таких завдань:
– проведення аналізу недоліків попереднього Форуму або обговорення побачених ідей та можливостей для покращення наступного…;
– складання списків та контактів кого бажано запросити із не-алкоголіків;
– розгляд варіантів для місця проведення та зручностей доїзду;
– розгляд варіантів для розселення прибувших на Форум з інших міст та країн;
– Інформування Структури АА, про визначену дату проведення Форум; – щоб інші групи чи міста вже знали заздалегідь.
Наприклад: «-у Місті Львів 31 травня 2023 року заплановано та готується Форум АА». І ця інформація є важливою щоб «забукати» дату Форуму і при інших ініціативах інші міста чи групи АА – могли плануватися не претендуючи на дублювання своїх подій у ці вихідні.
– заздалегідь підготувати листи-звернення та Запрошення важливих для Спільноти людей не-алкоголіків. А також підготувати прес-реліз. Громада міста чи області – повинна знати та привикати, що є такі групи Анонімних Алкоголіків.
– розробити логотип Форуму АА та підготувати бейджики, які повинні полегшити спілкуванню учасників Форуму.
– За квартал до дати Форуму бажано щоб вже була складена Програма Форуму, Час та місце проведення та адреса для поселення можливих учасників з інших міст та розіслати її у всі структури АА.
– за місяць – півтора повідомити про Форум представників ЗМІ та надати інформацію про Зустріч із журналістами чи Прес-конференцію, – якщо така запланована.
– всюди зробити доступними контактні телефони організаторів та відповідальних осіб. Та мати 2-3 волонтерів які б мали змогу при необхідності зустріти приїжджих на Вокзалі та доїхати з ними на місце Форуму чи розселення.
– також заздалегідь бажано потурбуватися щоб учасники Форуму під-час перерви могли отримати каву/чай та можливий обід, – щоб покращити знайомство та спілкування, щоб новачки та професіонали мали змогу особисто підійти та поспілкуватися одні з іншими присутніми на Форумі. Щоб познайомилися та обмінялися контактами – і таким чином наших симпатиків стає більше.
– за 7-14 днів до проведення Форуму нагадати журналістам та запрошеним особам що ми будемо раді їх бачити та що вони можуть привести з собою своїх знайомих яким можливо наша програма знадобиться. Що ми готові поділитися з ними інформацією, радостями та надіями про на тверезе життя. Бажано не забути про семінаристів та студентів психології.
– у Прес-релізах та запрошеннях представників Медіа – потрібно нагадати, про Анонімність та що наші лиця не для публічної інформації.
– за 5-7 днів при можливості можна подати коротку інформацію про Форум на радіо чи у пресу. або організувати радіо-ефір та спікерську когось із учасників АА.
– і ще про Медіа – коли офіційна частина Форуму розпочнеться обов’язково по-інформувати усіх присутніх, що у залі є представники преси, та ще раз нагадати та підкреслити про право на дотримання особистої Анонімності кожного. У разі якщо журналісти захочуть взяти інтерв’ю що кожен вправі обирати погодитися чи відмовитися.
– власне у спілкуванні з представниками ЗМІ наші симпатики не-алкоголіки можуть служити нам хорошими помічниками для донесення наших ідей. Наприклад якщо отець Богдан чи отець Олег або ж психологиня Галина чи Світлана – скажуть на камеру кілька адекватних речень які закладені у нашій Програмі – це буде набагато переконливішим а ніж з закритим лицем буду говорити я чи пані Марія. Хоча все доволі відносно й потрібно використовувати наявні можливості.
Звичайно якщо медійники захочуть зробити сюжет чи написати статтю – для таких випадків бажано виділити нашого представника як відповідального за надання інформації про АА, який би забезпечив медійників нашою преамбулою та Прес-релізом, щоб люди не писали своїх здогадок та хибних фантазій., Щоб інформація про АА була достовірної. Щоб роз’яснити різні терміни та чим АА не займається.
* Свого часу саме таким чином супроводжуючи журналіста під час Форуму АА, – мені пощастило познайомитися із 2-ма журналістами, які із симпатією та захопленням – висловлювали свою прихильність та самі наголошували, що їх можна інформувати про різні події АА для інформування в Медіа. І в подальшому я їм просто надсилав е-мейл з інформацією про подію у Спільноті АА, – і вони опубліковували на веб-ресурсах та давали оголошення в новинах. Деякі з цих оголошень за 2009 рік, – можна знайти в інтернеті навіть сьогоднішні.
** – І ще про побудову взаємостосунків із медійниками: – для них важливим є, щоб надавач інформації був вказаний у повідомлені – таким чином вони знімають з себе відповідальність про достовірність інформації та її наслідки. І це сприяє обходити усі перевірки та одразу опубліковувати інформацію. І власне для таких речей, (для подачі інформації в медіа), – дуже важливо мати контакти симпатиків та довірених осіб не-алкоголіків, які можуть під час Форум з медійниками познайомитися та при подачі інформації про АА, можуть сміливо назвати свої прізвища та вказати де і ким працюють.
Отже, переходимо до Форуму:
У четвер – п’ятницю, напередодні Форуму, щоб не було неприємних сюрпризів, – організатори переконуються що спікери готові та зможуть у своїх розповідях поділитися своїм досвідом у форматі «як було» -1/4 часу своєї промови, «що вплинуло на зміни або ж чому я прийняв рішення долучитися до АА» – 2/4 часу своєї промови; «і як є тепер. Яке я маю розуміння себе та сьогодення» – 1/4 .
Звісно це лише рекомендація і Спікер може самостійно обирати довільний формат своєї промови, свого представлення про ті зміни які зробила участь у Спільноті та Програма АА у його житті.
І у цьому уся премудрість «донесення наших ідей».
Субота.
Офіційна частина.
Реєстрація. Бейджики. Привітання. Рахівничка. Варіанти проведення описано у Сценарії для проведення великих зібрань АА. (Сценарій проведення великого зібрання АА я додам окремим файлом)
Підготовлений ведучий Святкового (загального \ великого) зібрання – бажано щоб вже мав для себе складену та роздрукований сценарій проведення великого зібрання. Як шпаргалку. Щоб у любий момент можна було підглянути та зорієнтуватися у процесі ведення зібрання від емоційно-хвилюючих моментів та несподіванок під час Форуму.
Звичайно привітати запрошених гостей та супутних 12-ти Крокових Спільнот.
Звісно під час привітання бажано надати слово й запрошеним гостям, представникам від духовенства, лікарям наркологам чи психологам.
– відповідно нагадати запрошеним представникам про обмеження часу на їхню промову, щоб мали час висловитися усі.
Після офіційної частини – часто використовують дискотеку або ж караоке.
Звичайно паралельно – нерідко відбуваються додаткові зустрічі та обговорення нагальних питань.
Неділя.
Неділя – це як останній день Форуму. Переважно закриті зустрічі на раніше визначені теми, із залученням Спікерів для їх висвітлення.
Завершальна загальна зустріч – побажання. Спільна молитва.
І на цьому офіційна частина Форуму закінчена, але це не стосується організаторів!
Організатори мусять по-прибирати, щоб залишити надане приміщення в чистоті та порядку. Особливо окурки біля входу та у квітниках. Хоча можна залишити приміщення не прибраним – але тоді наступного разу – нас у це приміщення точно не пустять…
Організаційний Комітет – повинен сконтактуватися з медійниками, щоб ті по-інформували що і коли буде опубліковано. Щоб переглянути матеріал та мати контакти журналістів, які адекватно подають інформацію про нас.
Організатори – мусять подякувати а часом й провести розрахунок за надані послуги а також поцікавитися чи усі з гостей розрахувалися за проживання.
Було б добре щоб організатори усно чи письмово на бланку УЦО – висловили подяку усім та кожному хто доклав зусиль до проведення Форуму АА, особливо якщо це Ювілейний з круглою датою. (тиждень – два після Форуму)
Виконавши усі завершальні моменти – важливим є проведення робочого зібрання із підведенням підсумків Форуму, представивши звіти та додаткові нюанси щодо Форуму. При можливості обговорити додаткові нюанси що не заплановано виникли під час проведення Форуму та проговорити на майбутнє – що у таких випадках робити?
Форум АА це надзвичайно відповідальна справа, яка дає нам змогу показати надзвичайну зміну, яка сталася з нами за час участі у групах АА та стосуючи Програму АА у своєму житті.
Окрім власної «підзарядки акумуляторів» ми маємо нагоду здобути більше прихильників, які у свій спосіб колись допоможуть нам у майбутньому.
А також за сприянням обставин Форум – це можливість познайомитися із симпатиками АА, які у майбутньому можуть служити нам у якості Повірених класу А (не-алкоголіків). І ці люди в майбутньому можуть стати хорошими репрезентантами інформації про нас та нашу Спільноту АА як на міському рівні так і на всеукраїнському чи міжнародному..
“Анонімні – але не невидимі”
Тарас.