
Вітання!
Свят-алкоголік. (* ім’я та місто у розповіді – змінено)
Моє одужання почалося з того, що я втратив те, про що мріяв. Моя мрія полягала в тому, що я доживу до 21 століття. І я його зустрічатиму дуже весело. Ну і зустрів… До того моменту, коли почали бити дзвони, я встиг випити біля 5-ти літрів різного алкоголю після річної утримання. Звичайно, я не розумів до 12 години ночі.
Я прокинувся вранці. Було гидко, було відчуття величезної втрати, яку вже не повернеш. Я продовжив “свято”, але почуття втрати не проходило.
Не допомагало нічого – ні алкоголь, ні секс, ні свіже повітря. Це було моє дно, я зазнав поразки на свято, про яке мріяв все життя.
Але не було щастя, та нещастя допомогло… Бог почув мою молитву, я визнав свою поразку і просив Його про допомогу. 3 січня 2001 року я вперше прийшов на збори групи АА і так і залишився. Тверезий і зараз, слава Богу!
Наступний Новий рік чекав із деякою тривогою. Але поряд були анонімні, і ці страхи померли в зародку. Наступні кілька років я спеціально брав зміни на роботі у новий рік. Я хотів подивитися по телику те, що я хочу. Мені ніхто не був потрібний, я хотів бути один. Якось ми з сином зустрічали Новий рік у моїх друзів, про це я теж мріяв. Цього року на Новий рік я їду до Львова. Це також моя мрія! Так, тверезість дає втілювати свої мрії. Нехай це і пахне егоїзмом.
Та й Новий рік для мене вже втратив ту привабливість, яка була до 2001 року. Раніше це був якийсь кордон, якою є щось нове, цікаве. Але тепер я став реальніше, тверезо дивитися на життя. Я знаю, що свято можна влаштувати хоч щодня, але не потрібно. Ще треба працювати. Щоб відпочити, потрібно просто втомитися. Та й Великдень, Різдво, Хрещення – це справжні свята, там Дух є. А Новий рік, це просто дата, після якої змінюється лише остання цифра в даті, – а Дух там є лише тоді, коли зустрічаєш Новий рік серед АА. Я так думаю, хоча не зустрічав ні разу. Але були інші свята АА, звідси й така впевненість. Як не бути Духу там, де зібралися люди, яким потрібні ті, хто їх оточує!
Але все одно побажаю всім нам у Новому 2009 році найголовнішого тверезості, служіння, зростання особистого та АА України загалом!
Дякую.