
Чотири необхідні елементи для духовного одужання
Часто запитують:
Що саме впливає на переміну з активного алкоголіка на тверезого (звичайно що у тих аспектах коли це ще можливо), і я відповідаю:
- Вища Сила, як кожен її розуміє
- Страдаючий алкоголік
- Тверезий алкоголік, – в якості спонсора.
- Колективна мудрість АА, яка закладена у Літературі Спільноти та нашій Програмі одужання.
Отже:
№ 1
Нагадаю з ВК (Великої Книги АА стор. 48)
Роз’яснювати та наполягати на комунікації з Богом, “як кожен Його розуміє” – я не буду, – залишаю це на розсуд та приватне усвідомлення кожного.
№2
Які характеристики мусять бути в алкоголіка, щоб мати шанс на виздоровлення?
а) Витримку. “Ми не ремонтуємо речей які не зламалися” – іншими словами не мусимо робити змін коли й так все гаразд.
б) прийняття рішення.
Декотрі говорять що “готовність” але для мене це зрозуміле. Я є готовий на ті чи інші переміни коли я знаю що я маю зробити, і як мінімум розпочати щось робити і чим я керуюся необхідністю вчинення дій. Готовність будується в процесі роботи по Програмі із спонсором.- і коли підопічний дізнається що і як має робити, які дії виконувати в тих чи інших ситуаціях. То ж на мою думку необхідним “прийняти рішення”, – тобто: прийняти рішення досягнути мету незважаючи на труднощі. Такого стану справ досягаю відповідаючи на запитання : “Чи я готовий все зробити щоб остаточно протверезіти?”
А вже рішучість до дій зароджується від невдач та страждань отриманих від усіх попередніх невдалих власних дій. Від рішучості залежить щирість, відвертість, відвага та інші.
№ 3
“Якщо спонсор має Програму АА, і підспонсорний прийняв рішення, – то скоріш за все вдасться”. Хоча деколи буває, що у підспонсорного прийняте ним рішення з часом може розтанути, особливо коли не вживаючи алкоголь почувається що-раз краще, та щоразу менше відчуває страждань.
Це ніби зрозуміло, але важливішим є щоб спонсор мав Програму АА. Це щось абсолютно інше а ніж технічні знання як працювати по Кроках АА. … і я не впевнений, чи це взагалі можливо пояснити. Той хто має Програму той про це знає. Однак ті, хто навчився лише технічно опрацьовувати Кроки (5-7 кругів з різними спонсорами) вони не усвідомлюють, що не мають Програми АА. Хоча знають про Програму дуже багато.
Що ще є потрібне?
Любов та милосердя. Милосердя – це співчуття, котре проявляється в певних діях. Не має дії – не має милосердя. І тоді залишається лише співчуття. Воно теж має якесь значення, але в нашому випадку – невелике. Ясно, що коли хтось скаже що мені співчуває, мабуть це все що дана особа може для мене зробити.
№4
Зустрічі алкоголіків в 1935-1939рр концентрувалися лише навколо однієї теми, – що і як зробити, щоб перестати пити, щоб протверезіти. І це були початки створення нашої Програми “12 Кроків” та збір колективної мудрості Анонімних Алкоголіків, що стосується технік та методів практичної реалізації Програми виздоровлення. Їх досвід включений у Велику Книгу АА, і з кожним роком члени АА осягали щораз більше нового досвіду, який записували та згодом публікували в нових книгах АА та брошурах. ВК АА – це сумарний досвід приблизно 80-ти осіб, – а вже книга 12х12 – це досвід приблизно 150 тисяч учасників зібрань анонімних алкоголіків.
І тому різні негативні твердження вважаю – розлад в оцінці реальності або звичайний прояв не тверезості.
Для продовження побудови спільної мудрості АА обов’язково повинні відбуватися зустрічі АА.
Чи існують ще якісь інші обов’язкові елементи?
Можливо, але мабуть належатимуть до однієї із цих чотирьох груп.
Чи названі мною пункти гарантують виздоровленню та тверезості?
На жаль ні.
У алкоголіка немає жодної гарантії, але якщо він буде активно працювати над втіленням реалізацієї цих чотирьох параграфів, – тоді шанси алкоголіка зростають.
Meszuge 03.06.2022