Лео К. — американський член АА, місіонер, заснував перші в Україні групи АА: лютий 1989 р. — у Києві та в квітні 1989 р. — у Луцьку.
Пам’ятайте, що залишатися тверезими ми можемо, тільки ділячись своїм досвідом з тими, хто досі страждає (Крок 12; Традиц. 5). Коли ми обмежуємося лише власною тверезістю, ми втрачаємо з поля зору подвійну мету АА: допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі. Ми доносимо наші ідеї до алкоголіків, що п’ють, допомагаємо увагою, телефонними дзвінками і т. д. тим хто перестав ходити на збори, допомагаємо створенню нових груп у місті, районі або області.
Той, хто прийшов уперше — найповажніша особа у групі. Пригадайте, якими переляканими і розгубленими ви самі були на своїх перших зборах. Дайте зрозуміти новачку, що він або вона — бажаний гість. Постарайтеся пояснити йому порядок ведення зборів: виступають за бажанням, по черзі, за регламентом і говорять тільки від свого імені і лише про себе. Дайте новачку літературу, запишіть ім’я, телефон і адресу. Якщо новачок більше не прийде — подзвоніть йому і дізнайтеся чи потрібна допомога.
Найкращий шлях перетворитися на «повноцінного» члена АА — це намагатися виконати ВСІ КРОКИ. Це дасть нам духовне зростання і захистить від нашої самовпевненості і егоїзму. Тенденція до ігнорування Кроків є небезпечною. Дотримуватися усіх 12 Кроків може бути і нелегко — зате здійснення їх перетворить вас на нову і щасливу людину.
Кожна група знаходиться на самозабезпеченні, і — оскільки інших джерел немає — кожен жертвує в касу залежно від своїх коштів. Ці гроші йдуть не лише на каву чи оренду, але й на роботу по 12-му Кроку на місці або в інших містах України, на друкування літератури і т. д. Успіх роботи групи в якійсь мірі залежить від ваших добровільних пожертвувань.
Традиція 11 проголошує: «Ми повинні підтримувати анонімність у стосунках з пресою, радіо і кіно». Ця традиція захищає нас від самореклами — одного з найбільших недоліків характеру. Побоюйтеся бажаючих прославитися у пресі або на ТВ, використовуючи величезний авторитет АА. Проте ЗМІ — наш помічник, бо вони допомагають поширювати наші ідеї. Але ми повинні бачити відмінність між користю для всього АА і задоволенням чиїхось егоїстичних інтересів.
Ми не повинні змінювати усталений по всьому світі порядок проведення зборів — за винятком ДУЖЕ серйозних причин. Послідовність пунктів, за якими йдуть збори, була вибрана не випадково і є ретельно продуманою: досвід показує, що в такому вигляді вона дає великий ефект. Ані секретар, ані будь-хто з тих, хто зібралися, не має права змінювати форму ведення зборів за своєю примхою. Кожні збори мають свою тему і свою мету.
Дуже важливо щоб збори починалися і закінчувалися вчасно. Якщо секретар відсутній, збори веде його замісник або хтось інший, хто має достатній досвід: в АА необхідна особиста ініціатива і розумна свідома дисципліна. Починаючи і закінчуючи збори вчасно, твердо дотримуючись правил їх проведення і т. д., ми тим самим привчаємося до тієї дисципліни, про яку забули в період нашого пияцтва.
На зборах ми можемо дещо скоротити виступи за темою, якщо необхідно обговорити щось дуже важливе — те, що торкається АА, але не стосується даної теми. Після завершальної молитви ми можемо обговорити це питання. Але якщо ми скорочуємо збори для обговорення сторонніх проблем, ми втрачаємо з поля зору нашу основну мету — залишатися тверезими самим і допомагати досягти тверезості іншим.
Дуже важливо, щоб наші розповіді на зборах були не задля розваги або реклами, а йшли від серця, були чесними і корисними для тих, хто зібралися. Ми ділимося своїми ДОСВІДОМ, СИЛОЮ І НАДІЄЮ, а не смакуємо минулі п’янки і не навантажуємо членів групи красномовним марнослів’ям. Ми не втягуємося у суперечки і сперечання — хоча кожен з нас може мати власну думку. Говорити повинен один — інакше збори перетворяться на «дискусійний клуб», і істинний дух АА покине нас. Пам’ятайте про регламент і своїми надто довгими вправами з красномовства не позбавляйте можливості виступити ваших братів і сестер, що сидять поруч із вами.
Секретар — це є наділений довір’ям «слуга» групи. Він або вона є відповідальним за розкриття теми, за підтримку «Ей-Еївської» дисципліни під час зборів, але не є «вчителем», який завжди має останнє слово. Секретар не є носій істини у останній інстанції. Думати так — небезпечно, бо егоїзм і самозвеличення іноді беруть гору, і до цього може підштовхнути ведення зборів. У секретаря — дуже делікатна робота — створення умов довіри і щирості на зборах. Секретарем (або головою) рекомендується обирати члена АА, який має достатній термін тверезості, успішно працює по Програмі і володіє організаторськими здібностями. Секретар (і інші посадовці) обираються на встановлений термін, тобто через певний час повинна відбуватися ротація.
Не варто відміняти збори — навіть з таких причин, як національні та всякі інші свята. Навпаки — у такі дні тверезі алкоголіки потребують зборів більше, ніж звичайно: адже з’являється спокуса випити «із законного приводу». Дехто стверджує, що у свята не завадить відвідати двоє і навіть більше зборів — якщо є можливість.
Спонсорство (наставництво) є дуже важливою частиною Програми АА, що допомагає новачкам успішно долати перші дні (а може, й роки) без випивки. «Старожили» з багаторічною тверезістю можуть узяти новачків під своє крило, передаючи їм свої знання і досвід тверезого життя. Відмінність наставництва в АА — у більшій тривалості спільної роботи і у взаємній відповідальності спонсора і новачка один перед одним. АА радить (з багатьох причин) щоб спонсор і той (та) кого спонсорують були одної статі.