
Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день тверезості 🎶🐫🤗
Все почалося з того, що на початку 1930-х родом із Вермонту Роулендом Х. звернувся до відомого тоді швейцарського психолога Карла Юнга, щоб допомогти йому боротися з алкоголізмом, який його руйнував. Юнг заявив, що стан Роуланда є безнадійним з медичної точки зору, і єдине рішення, яке він бачить для нього, – це сильний духовний досвід. Він направив його до Оксфордські групи, що виникли приблизно 20 років тому з християнської спільноти перших віків, пропагували ідеї абсолютної чистоти, абсолютної любові, абсолютної та постійної готовності та абсолютної чесності.
Роуленд прислухався до порад психолога і не тільки приєднався до однієї з оксфордських груп, але й дуже швидко почав надихати інших на таку ж боротьбу з алкоголізмом. Одним з таких людей, натхненних Роулендом Х., був Едвін (“Еббі”), активний алкоголік, який також кинув пити, відвідуючи зустрічі з цими групами. На цьому ланцюжок допомоги не зупинився. Еббі, як і Роуленд, вирішив поділитися своїм досвідом та допомогти іншим узалежненим. Одним з таких людей був його старий супутник, алкоголік що опустився на саме дно, – який після багатьох невдалих спроб лікування не зміг кинути пити – Білл В. Дійсно, у грудні 1934 року Білл В. мав сильний духовний досвід, кинув пити і відданий кінець свого життя, щоб допомогти страждаючим алкоголікам.
Його дружина Лоїс допомагала Біллу. Разом вони брали активну участь в Оксфордській групі в Нью-Йорку, де разом із харизматичним пастором Семюелем Шумекером та лікарем лікарні Товоса Вільямом Сілквортом допомагали алкоголікам.
У 1935 році Білл В., який був юристом, був членом делегації в Акроні, штат Огайо. Він зупиняється в готелі Mayflower. Саме тоді він довідався, що його бізнес-плани не вдалися, і спочатку він вирішив підняти собі настрій, тому направився до бару готелю.
Готель Мейфлауер


На щастя, у Білла була Вища сила, яка стежила за ним, і перед тим, як випити, він зателефонував Уолтеру Танксу, який був місцевим пастором Єпископальної Церкви, і запитав, чи не може він зв’язати його з алкоголіком, тому що розмова з ним та допомога йому є необхідні йому, щоб він залишався тверезим. Через Генрієту Сейберлінг пастор зв’язав Білла з Бобом. Боб С. був відомим акронійським хірургом, і Генрієтта давно намагалася йому допомогти, але безуспішно. 12 травня 1935 року Білл Вілсон (на фото справа) і доктор Боб Холбрук Сміт (на фото зліва) вперше зустрілися в маєтку Генрієтти.
Доктор Боб (ліворуч) та Білл В. (праворуч)

Білл і Боб почали зустрічатися один з одним. Кажуть, що 10 червня 1935 року, випивши напередодні, Боб так тремтів, що йому довелося пити, щоб мати змогу провести операцію. Кажуть, що для цієї мети він отримав пиво (від Білла В. просто) та невідомі транквілізатори. Відтоді доктор Боб більше не пив і залишався тверезим до тієї самої смерті. День, коли Боб перестав пити, 10 червня 1935 року вважається днем заснування Спільноти Анонімних Алкоголіків. Того дня доктор Боб і Білл зрозуміли, що ніхто інший не може зрозуміти і підтримати другого алкоголіка так сильно, як інша людина з тією ж проблемою.
Це був лише початок, тому що, як виявилося, людей, які потребують допомоги, було величезна кількість, тож у 1939 році вийшла книга “Анонімні Алкоголіки”, від якої Співтовариство взяло свою назву. Наприкінці 1937 року 40 людей були тверезими, користуючись самодопомогою. У 1939 році таких людей було вже 100, і в цьому році вийшла згадана книга, яка згодом стала називатися Великою Книгою АА.
У 1940 році було створено перше бюро служб АА. Через десять років відбувся Перший міжнародний конгрес АА, на якому були прийняті Традиції АА, а в 1953 році вийшла книга “Дванадцять кроків і Дванадцять традицій”.
У 1955 році на Конвенції АА у Сент-Луїсі Білл та інші ветерани передали громаді АА управління справами громади та перенесення послання.
16 листопада 1950 р. Доктор Боб помер. Білл В. помер 24 січня 1971 р. Обидва друзі пішли тверезими.
Перші відомості про рух АА потрапили до Польщі в 1957 році. Досить пізно, оскільки лише в 1974 році, тобто після смерті Білла та Боба, засновники першої спільноти АА, перша група в Познані, (Польща), що діяла згідно 12-ти Традиції АА, стала незалежною і прийняла ім’я „Eleusis”(Елезіс) . З цього моменту нові групи почали з’являтися в інших польських містах і продовжують розвиватися до сьогодні.
джерело: nowy-dzien.pl