
Капеланська газета “Дар Божий” №36: “Що таке АА”
На 52 Сесії Синоду єпископів УГКЦ було розглянуто лист Директора Українського Центру Обслуговування АА Андрія П. У листі звернуто увагу на те, що у м. Львові на даний момент діють 14 груп АА, з яких 12 – при греко-католицьких храмах.Директор УЦО АА звертається до єпископів, щоб вони заохотили духовенство співпрацювати з спільнотами тверезості АА.
Є доказано, що успіх АА залежить від активності священиків. У витоках АА – католицькі священики і монахині. Тепер АА є позаконфесійного характеру і об’єднує всіх людей, котрі вірять у вищу Силу, як вони Її розуміють. Зокрема, в Америці нараховується 52651 груп АА, в Польщі – 2 521, а в Україні – тільки 67. (дані 2011 року).
Програма одужання передбачає, що члени просто утримуються від першої чарки, кожного разу на один день. Тверезість підтримується завдяки обміну досвідом, силами і надіями на зібраннях групи та при послідовному виконанню програми «12 кроків», що пропонуються як програма одужання з алкоголізму.
У цьому номері наскільки на це дозволить обсяг нашої газети, ми постараємось розказати, що таке АА та програма “12 Кроків”. «АНОНІМНІ АЛКОГОЛІКИ (АА) – це товариство, що об’єднує людей, які діляться між собою досвідом, силами й надіями, щоб вирішити спільні проблеми й допомогти один одному позбутися алкоголізму. Єдиною передумовою членства – це бажання перестати пити. Немає вступних чи членських внесків. АА не пов’язане з будь-якими сектами, релігіями, установами чи організаціями, політикою не займається. Воно не вступає в жодні конфлікти, не засуджує й не схвалює будь-яких політичних справ. Наше головне завдання – дотримання тверезого способу життя й допомога іншим алкоголікам досягти тверезості» (Офіційна преамбула АА).
Тут ми також розкажемо правду про те, чим насправді є кодування та ліки від алкоголю, поділимося тим, що розповів нам один із членів Івано-Франківської групи АА.